FOTOWOLTAIKA

panele fotowoltaiczneFotowoltaika – działanie

Ogromnym atutem tej technologii jest fakt, że źródłem energii jest Słońce – najbardziej dostępne i najłatwiejsze do wykorzystania odnawialne źródło energii, o wciąż niewykorzystanym potencjale.

Instalacje fotowoltaiczne wykorzystują zjawisko, w którym promienie słoneczne są przetwarzane w prąd przez panele fotowoltaiczne połączone w baterie słoneczne. Wyprodukowany prąd można wykorzystać na własne potrzeby lub odsprzedać do zakładu energetycznego.

Fotowoltaika – zalety

Fotowoltaika zabezpiecza przed rosnącymi cenami energii. Daje szybki i pewny zwrot z inwestycji. Satysfakcja z niezależności energetycznej oraz podniesienie wartość swojego domu, to tylko nieliczne z zalet instalacji fotowoltaicznej.

System fotowoltaiczny charakteryzuje się dużą opłacalnością. Możemy znacznie zredukować koszty w naszych rachunkach za prąd, a także sprzedać energię elektryczną do sieci i jeszcze na tym zarabiać. To czysto ekologiczny, przyjazny dla środowiska naturalnego sposób wytwarzania energii. Panele fotowoltaiczne to także bezpieczeństwo. Instalacja ma charakter modułowy co sprawia, że można dostosować inwestycję do określonego budżetu.

Fotowoltaika – dotacje

Energia odnawialna jest energią przyszłości, która jest promowana w wielu programach. Najbliższe lata dla branży OZE są szczególnie dotowane. Liczymy, że Polacy docenią korzyści jakie dają odnawialne źródła energii, jednocześnie skorzystają z licznych źródeł finansowania.

Gospodarstwa domowe mogą skorzystać z dotacji w programie PROSUMENT i zainstalować panele fotowoltaiczne w roku 2015 bo dofinansowanie sięga aż 40%. Aplikując o dotację w roku 2016, bezzwrotne dofinansowanie będzie mniejsze i wyniesie 30%.

W celu uzyskania szczegółowych informacji o aktualnych dotacjach na energię odnawialną skontaktuj się z nami. KONTAKT

Więcej informacji na temat paneli fotowoltaicznych znajdziesz na naszej stronie w zakładce Oferta.